Kayıhan Turgutoğlu

Merhaba, ben Kayıhan Turgutoğlu.

Kayıhan Turgutoğlu1998 yılından bu yana dijital mecra yönetimi üzerine çalışıyorum. Bu süreçte bir çok KOBİ ve STK’da dijital yayıncılık ve dijital pazarlama üzerine çalıştım. İki yıl ulusal bir televizyon kanalında dijital pazarlama yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra daha çok keyif aldığım eğitim danışmanlık sektörüne geri döndüm.

Bunun yanı sıra teması internet ve alt alanlarından oluşan internet sitelerinde yazılar yazdım, röportajlar yaptım. Marka dergisi The Brand Age‘de bir yıl kadar sosyal medya üzerine yazarlık yaptım. Anadolu Üniversite’sinde öğrenciliğim sırasında üniversite televizyonu için bilişim & internet temalı Net Bilgi adlı televizyon programının yapımcılığını ve editörlüğünü üstlendim. Ayrıca yine aynı dönemde üniversitenin online gazetesi için muhabirlik yaptım. 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletine taşındım ve halen burada yaşıyorum.  Burada freelance olarak dijital üzerine çalışmaya devam ediyorum. Bu blogda dijital pazarlama, sosyal medya ve buradaki yaşam üzerine yazıyorum.

Dijital Medya ve Pazarlama -SEM, SEO, Yeniden Pazarlama, İçerik Yönetimi-, Kullanıcı Deneyimi, Proje Yönetimi, Kullanılabilirlik, Semantik Web, Podcast,  gibi konular ilgi alanıma giriyor.